Zajímavosti

Labem pluje obří sumec! Kapitální rybu svědci natočili u Ústí! VIDEO

Labe má dlouhou dobu pověst špinavé řeky, v posledních letech často trpí i nedostatkem vody. Přesto se i tady čas od času urodí pořádný rybí macek. Důkazem je kapitální sumec, který se v posledních dnech pomalu sune po proudu k německým hranicím. Bohužel je po smrti.

"Toho velkého sumce jsme poprvé viděli už v sobotu v Labi u Lovosic, ale to jsme to ještě nechali být," popsal pro TN.cz Dominik Smutný.

Jenže když velkou zdechlou rybu potkal další den při jízdě na vodním skútru znovu u Dolních Zálezel, už mu to nedalo a jel se podívat blíž.

"Je veliký a bílý, takže je opravdu dobře vidět. Mrtvých ryb vídám v Labi samozřejmě víc, ale ty, co jsem dosud zachytil, byly mnohem menší," popsal Smutný. Myslí si, že sumce mohla zabít například lodní vrtule.

Související obsah

Odhadl, že kapitální sumec mohl měřit mezi 170 až 180 centimetry. Zdechliny ryby si ovšem samozřejmě všimli lidé i jinde a někteří z nich odhadli, že sumec měří hodně přes dva metry.

"Na Ústí nad Labem pluje monstrózní zdechlina kapitálního sumce asi 250 centimetrů. Foceno dnes v Prackovicích (nad Labem)," napsal v pondělí Dan Fiker a přidal fotku jako důkaz. Nedá se ovšem vyloučit, že šlo o jiného sumce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz