Domácí

Samosběry borůvek jsou v plném proudu! Tady je seženete. PŘEHLED

Samosběry borůvek jsou v plném proudu! Tady je seženete. PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Stále více jsou mezi Čechy oblíbené samosběry ovoce. Lidé s chutí vyrážejí do sadů a na pole natrhat si šťavnaté plody. V plném proudu jsou nyní samosběry borůvek. Přestože míst, kde si kuličky můžete natrhat sami, není mnoho, řada pěstitelů bobule alespoň prodává.

V případě zájmu o samosběr je však lepší si dopředu zavolat a zamluvit si volný termín. Poté se už můžete těšit na to, jaké množství sladkých kuliček si sami natrháte. Také pokud máte zájem už o natrhané ovoce, je lepší se informovat předem, zda jsou plody ještě k mání.


Trvalky Batůškovi

Přestože samosběr v tomto sadu u Uherského Hradiště kvůli malé úrodě letos nezačal, je možné si tady borůvky koupit. Cena za kilo je 180 korun. "Borůvky zatím stále máme a prodáváme," potvrdila zaměstnankyně firmy.


www.trvalky.cz

Související obsah


Borůvková farma Provodov

Neveselá je situace také na Zlínsku, kde kvůli špatnému počasí borůvky teprve dozrávají. Samosběr proto odstartuje až v průběhu srpna. Pokud si bobulky natrháte sami, kilo vyjde na 150 korun, prodávané budou stát o 50 korun více. 


www.farmaboruvky.cz


Zahradnictví Samšín

Od konce července začal samosběr na Borůvkové farmě Samšín na Pelhřimovsku. Podle informací redakce TN.cz borůvky stále jsou a zaměstnanci očekávají, že budou až do konce srpna. Při samosběru lidé zaplatí 140 korun za kilo borůvek. Při koupi natrhaných plodů od 180 do 200 korun podle množství. Pokud máte zájem, stačí zavolat a domluvit si termín.


www.zahradnictvi-samsin.cz

Související obsah


Borůvkový ráj

Zralé plody prodává jejich milovníkům také Borůvkový ráj, který sídlí v Mostech u Kunžaku na Jindřichohradecku. Tady prodej borůvek zahájili na konci července. Bohužel si zde sami ovoce nenasbíráte. Bojí se tu o své keře. Kilo natrhaných borůvek do vlastní nádoby zde vyjde na 190 korun.


www.boruvkovyraj.cz


Borůvková farma Tatobity

Také tato farma na Semilsku borůvky pouze prodává. Aktuálně hlásí, že fialové bobule mají. Za kilo zde zaplatíte 160 korun. Je však lepší informovat se telefonicky dopředu, zda je ovoce zralé a na prodej. "Je dobré, když si lidé zavolají. Nemusí tak cestu vážit zbytečně," radí jeden ze zaměstnanců farmy.


www.boruvkovafarma.cz

Sezóna borůvek je v plném proudu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz