Domácí

Otřesné záběry zubožených zvířat. Koně musela veterinářka utratit

Kriminální policie vyšetřuje případ možného týrání koní v obci Žilina na Kladensku. Jednu z chovaných kobyl musela veterinářka utratit. Majitelka Dita K. však tvrdí, že se o koně stará dobře.

Případ, který se má s ženou táhnout již několik let, eskaloval tuto neděli, když místní zastupitelka nalezla před stájí ležet vyhublou kobylu. Zubožené zvíře musela později utratit veterinářka. "Kobyla nebyla zdravá, už když k nám přišla,“ hájí se pro iDnes.cz Dita K. 

Chováním ženy se zabývají také místní obyvatelé a bývalé svěřenkyně, které zmíněnou stáj navštěvovaly. "Problém začal někdy před šesti, maximálně osmi lety. Žena přestala koně krmit tak, jak měla. Zvířata volně pobíhala po vesnici a začala záhadně umírat. Všichni ti koně umírali vyhublí,“ vyjádřila se pro TN.cz bývalá svěřenkyně Tereza Herinková.

Problémy potvrdil také starosta Žiliny Václav Hamouz. "Koně se pohybují po obci, ohrožují řidiče, znečišťují obec a vnikají na soukromé pozemky,“ popsal Hamouz

Související obsah

Případem možného týrání se nyní zabývá také středočeská kriminálka. "Mohu potvrdit, že aktuálně prověřujeme podezření z týrání zvířat v obci Žilina na Kladensku,“ potvvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Nejedná se přitom o první případ pochybení při chovu koní. V květnu byl na pozemku Dity K. nalezen přivázaný poník Ferda, který byl údajně také v zuboženém stavu, a navíc pokousaný od psů. Zvíře bylo následně odvezeno do jiné stáje.

 

Související obsah

"My jsme Ferdu měli u paní chovatelky od malička ustájeného. Byl to hrozný pocit toho poníka vidět v takovém stavu. Myslím si, že paní určitě nemá dobrý vztah ke koním,“ uvedla pro televizi Nova majitelka Ferdy.

Majitelka našla zuboženého poníka přivázaného k maringotce:
.

Do případu se vložil také bývalý ministr a hejtman Petr Bendl (ODS), který je sám velkým milovníkem koní. "Dnes jsem se spojil s panem starostou. Majitelka objektu, v němž koně přežívají, a jsou jen na základě ústní dohody, tak chce, aby chovatelka objekt opustila nejpozději k 31.8," informoval minulé pondělí na facebooku Bendl.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz