Domácí

V nouzovém stavu ukradl zubní pasty! U soudu dostal hodně tvrdý trest

Krádež za nouzového stavu se nevyplatila dalšímu recidivistovi. Krajský soud v Brně mu za krádež několika zubních past potvrdil dvouletý trest odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Muži hrozilo až osm let vězení.

Šest kusů dvojitého balení zubních past za 159 korun bude stát muže dva roky za mřížemi. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl odvolací soud.


Za krádeže už si v chládku pobyl. I k tomu ve čtvrtek přihlédla soudkyně, která potvrdila červnový verdikt Městského soudu v Brně.

Související obsah


Podle odůvodnění rozhodnutí je dvouletý trest za banální krádež na spodní hranici trestní sazby adekvátní. V době nouzového stavu totiž podle soudu bylo dostatečně zdůrazňováno, že trestné činy jsou kvalifikovány mnohem přísněji.


"Bohužel k této věci se nemohu blíže vyjádřit, protože nemám svolení od našeho mandanta,“ řekl mužův obhájce Martin Malý.


Krádeže v době nouzového stavu se nevyplatily také pětadvacetiletému bezdomovci z Brna. Začátkem července dostal za odcizení pěti housek v hodnotě 62 korun a 50 haléřů od brněnského městského soudu dva roky natvrdo. Krajský soud později rozsudek zmírnil na 1,5 roku za mřížemi.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz