Domácí

Na Zlínsku létaly vzduchem peníze! Policisté sesbírali čtyřicet tisíc

Na Zlínsku létaly vzduchem peníze! Policisté sesbírali čtyřicet tisíc
Zdroj: Profimedia

Velmi nevšední zážitek mají za sebou policisté ze zlínského dopravního inspektorátu. Na frekventované cestě mezi Otrokovicemi a Malenovicemi totiž ve středu poletovaly bankovky. Muži zákona je pak na silnici sbírali.

"Při projíždění tohoto úseku silnice upoutal pozornost policejní hlídky předmět, který ležel na cestě. Když přes něj přejelo auto jedoucí před nimi, začaly se v okruhu desítek metrů vznášet papírové ústřižky,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.


Policisté proto hned zastavili, aby se podívali, o co se jedná. A jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že předmět na cestě je peněženka a poletující ústřižky jsou peníze.

Související obsah


"Hlídka veškeré peníze, které v okolí našla, posbírala. Jednalo se zejména o bankovky v hodnotě dvou tisíc korun,“ podotkla Kozumplíková.


Celkově našli policisté v okolí téměř čtyřicet tisíc korun, třicet euro a osobní doklady včetně platební karty muže z Hodonínska.


Šťastný muž si přišel ztracené peníze vyzvednout na policejní oddělení do Zlína. "Vysvětlil, že byl ve Zlíně nakupovat, peněženku si po nákupu položil na střechu auta a dočista na ni zapomněl,“ uzavřela policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz