Zahraničí

Lidé nemají na jídlo. Jsme na dně, líčí novinářka život po explozi v Bejrútu

Jak složitá situace v Bejrútu momentálně panuje, popsala pro televizi Nova exkluzivně reportérka tamního rádia Linda Tamim. Má strach z toho, že se země z katastrofy už nevzpamatuje.

"Jsme ve stavu chaosu, je to katastrofický stav," popsala bejrútská novinářka Linda Tamim náladu ve městě. Stála přitom nedaleko místa tragické exploze - v oblasti vzdálené méně než kilometr. Podle jejích slov je Libanon na dně, ona sama nevidí světlo na konci tunelu.

Libanon měl mnoho problémů už před výbuchem a tohle zemi prý srazilo na kolena. "Jen velmi malé množství lidí si může kupovat zboží. Mluvím tu o základních věcech. Mysleli jsme, že už jsme na dně, mysleli jsme, že už nemůže být hůř. Ale to jsme ještě věděli málo," prohlásila novinářka.

Dodala, že ceny ve městě prudce rostou. Pro lidi je těžké koupit si základní potraviny, město má problémy s dopravou i dodávkami elektrické energie. "Všechno je čím dál dražší a nedostupné pro velkou většinu libanonské populace. Mluvíme tu o 75 % lidí, kteří teď žijí pod hranicí chudoby," řekla zdrceně.

Související obsah

 

Ze současné situace ale neobviňuje jen úředníky z přístavu. Podle ní je za stav, ve kterém se Libanon nachází, zodpovědná vláda. "Do Libanonu v poslední době nepřichází moc peněz, je to kvůli korupci a zkorumpované vládě," kritizuje vedení státu.

Linda a s ní i obyvatelé Bejrútu jsou prý vděčni mezinárodnímu společenství za pomoc. Děkuje také dobrovolníkům, kteří často přicházejí ze zahraničí.

S jakými problémy se v tuto chvíli Libanon potýká, se dozvíte v následující reportáži:

Patrik Balcar, Kateřina Sejková, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz