Krimi

"Byl to adrenalin!" Mladík se měl vlámat do 170 účtů, pak je zneužíval

"Byl to adrenalin!" Mladík se měl vlámat do 170 účtů, pak je zneužíval
Zdroj: Thinkstockphotos

Přibližně tři roky měl třicetiletý muž z Českolipska zneužívat informace z více než 170 facebookových profilů a e-mailových účtů, do kterých se neoprávněně naboural. Dotyčný měl bravurně překonávat hesla a zabezpečení. Kriminalisté už mladíka obvinili.

"Případ, respektive oznámení jisté ženy, začali prověřovat na jaře roku 2017 karvinští kriminalisté. Na základně zjištěných a zdokumentovaných informací zadrželi a v polovině roku 2018 obvinili muže z přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací,“ popsala policejní mluvčí Soňa Štětínská.


Z důvodu většího počtu poškozených si případ převzali kriminalisté z krajského ředitelství, kteří se specializují na kybernetickou kriminalitu. Ti na základě vyšetřování rozšířili v polovině letošního roku trestní stíhání.

Související obsah


Obviněný muž měl od května roku 2014 po dobu přibližně tří let neoprávněně vnikat do e-mailových schránek a facebookových profilů různých lidí. V drtivé většině se jednalo o ženy. Po překonání bezpečnostních hesel dokonce zabránil poškozeným v přístupu.


Získané informace měl poté různě využívat. "V některých případech například fotografie umístil na erotické stránky, jindy komunikoval z profilů poškozených s jejich známými,“ přiblížila Štětínská.


"Celkově se jedná o napadení více než 170 profilů, a tedy téměř shodný počet poškozených z různých koutů republiky,“ dodala Štětínská.

Související obsah


Obviněný muž měl podle informací s policisty spolupracovat. Trestnou činnost údajně páchal ze zvědavosti a kvůli jistému druhu adrenalinu. Ten ho teď může v případě odsouzení stát až čtyři roky života.


"Virtuální prostředí je velmi zrádné. Dbejte proto bezpečnosti a chraňte si své soukromí. Jakékoliv nestandardní jednání a aktivity lze oznámit Policii České republiky,“ vyzývá Štětínská.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz