Domácí

Hledané chlapce potápěči nenašli, v sobotu přijdou na řadu psovodi

Hledané chlapce potápěči nenašli, v sobotu přijdou na řadu psovodi
Zdroj: AKTU.cz

Záchranné složky po dvou chlapcích bezvýsledně pátrají od středeční půlnoci. V pátek nasadila policie také potápěče, ale ani těm se zatím hochy nepodařilo nalézt. V sobotu se do pátrání přidají policejní psovodi.

Policie v pátek opět pozastavila pátrání po dvou ztracených šestnáctiletých chlapcích. Potápěči v pátek prohledávali celý den řeku, zatím ale bez výsledku. Pokračovat budou záchranné složky opět v sobotu společně s policejními psovodi.

Další pátrači se v pátek vydali s fotografiemi chlapců také do okolních kempů a restaurací. Policie totiž stále nevylučuje ani to, že se hoši mohli rozhodnout pro útěk.

Po teenagerech pátral ve středu také vrtulník s termovizí. Ve čtvrtek dopoledne se na místo dostavili také příslušníci poříčního oddělení Slapy a Labe, kteří pročesávali řeku. Zmizení školáků oznámil jejich kamarád, podle policistů ale až s několikahodinovým zpožděním.

Policisté ve čtvrtek odpoledne zařadili chlapce do databáze pohřešovaných. Ukázali pouze obličeje Leoše V. a Samuela M., co měli na sobě, známo není.

Související obsah

"Pátrací akce probíhá od středeční půlnoci a po patnácti hodinách se nám stále bohužel nepodařilo chlapce nalézt. Naše jednotky na místě vyhodnotily, že dnes už pro nález chlapců víc udělat nemohou, proto se rozhodly v pátrání pokračovat zítra," řekla ve čtvrtek odpoledne TN.cz mluvčí policie Petra Potočná.

Hoši se ztratili poblíž kempu Masarykův tábor YMCA v Soběšíně. Společně s policií zasahovali na místě také hasiči Středočeského kraje, kteří prohledáváli po proudu přilehlé břehy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz