Zahraničí

Český tým se musel ukrýt do bezpečí, v ulicích Bejrútu zuří protesty

Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci v libanonském hlavním městě Bejrútu byly přerušeny záchranářské práce, na kterých se podílí i speciální český tým USAR. Ten se musel uchýlit na základnu spolu s dalšími zahraničními týmy. Ve městě se v sobotu odpoledne rozhořely násilné protesty, kterou jsou nejspíš důvodem stažení záchranářů.

Na sobotních záběrech z ulic libanonské metropole jsou jasně vidět davy lidí, létající dýmovnice a dokonce i hořící malý nakladač a do vzduchu stoupající oblaka kouře.

Že tým USAR v Bejrútu přerušil svou činnost na výzvu libanonské armády, oznámili čeští hasiči v sobotu odpoledne. Právě vojáci na místě dohlížejí na záchranářské práce zahraničních skupin. Důvodem aktuálního stažení týmu je zhoršení bezpečnostní situace v libanonském hlavním městě.

"Členové týmu se stáhli na základnu, všichni jsou v pořádku. Teď čekají na další pokyny," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Dodal, že přesné informace o bezpečnostní situaci zatím nemají, nicméně pravděpodobně se jedná o následek protestů, které po explozi v Bejrútu propukly.

Související obsah

"Kvůli protestům musela být činnost přerušena i večer," upřesnil Kavka. Do bezpečí svých základech se uchýlily veškeré zasahující týmy. Čeští hasiči v Bejrútu pobývají už čtvrtý den. Na místo se vypravili den po úterní ničivé explozi, která si vyžádala více než stovku životů.

Z tragédie místní lidé viní vládu - z toho důvodu vyšli do zničených ulic Bejrútu, kde již od čtvrtka protestují. "Po třech dnech odstraňování sutin je na čase dát průchod našemu hněvu a potrestat viníky," tvrdí protestující. V sobotu prochází městem pochod, který vede i nejpoškozenější oblastí v okolí přístavu, kde došlo k výbuchu.


Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz