Domácí

Zeman i letos dodržel tradici. Užívá si dovolenou na Vysočině, vytáhl i člun

Zeman i letos dodržel tradici. Užívá si dovolenou na Vysočině, vytáhl i člun
Zdroj: Jiří Ovčáček

Ani letošní léto prezident Miloš Zeman nezradil svou milovanou Vysočinu a vyrazil si tam na dovolenou. Vzhledem ke krásnému slunečnému počasí, které v těchto dnech panuje, hlava státu nevynechala ani rekreaci na rybníku, kde nechyběl ani legendární modrožlutý člun.

Rok co rok tráví prezident letní dovolenou na Vysočině a ani letos tomu nebylo jinak. Horké dny si užívá tradičně na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku, která je jeho srdeční záležitostí. A protože i prezident je jen člověk z masa a kostí, krásné počasí ho vylákalo k vodě.

Novoveselský rybník brázdil tradičně v modrožlutém nafukovacím člunu, na který nedá dopustit a který nazývá jachtou. Na fotografiích, které zveřejnil prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích, je vidět, jak si spokojeně v člunu leží a sem tam se odrazí pádlem.

Související obsah

V sobotu večer mu dovolenou pokazily zprávy z Bohumína, kde při požáru zemřelo jedenáct lidí. "Tragická událost v Bohumíně mne mnoho zasáhla. Myslím ve svém srdci na oběti a pozůstalé," napsal na facebooku krátce po neštěstí. V neděli už si však dál nerušeně užíval dovolenou.

Tentokrát zvolil trošku aktivnější program a vyrazil si k prameni Oslavy. "Vypravil jsem se dnes k turistickému prameni řeky Oslavy. Po nedávném poničení vandaly byl starostou Nového Veselí Zdeňkem Křivánkem a jeho kolegy krásně opraven. Děkuji za skvěle odvedenou práci," citoval Zemana na twitteru Ovčáček.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz