Zahraničí

České hasiče v Bejrútu brzdí ostré demonstrace. Vrací se už v úterý

Libanonská armáda se kvůli nepokojům a demonstracím v Bejrútu obává o bezpečí českých hasičů, kteří tam pomáhají s následky masivní exploze z minulého úterý. Střídavě je proto povolává a odvolává. Záchranný tým se vrátí do Česka během úterý.

České hasiče, kteří minulý týden odletěli do Bejrútu pomáhat s následky ničivého výbuchu, brzdí v záchranných akcích probíhající demonstrace. Doprovázejí je totiž nepokoje a libanonská armáda se obává o jejich bezpečí.

Během neděle odpoledne vojáci vyhodnotili situaci jako bezpečnou. "Tým tak mohl být opět nasazen. "Hned po ranním brífinku tak vyrazil náš statik a čtyři další členové týmu na prohlídku a zhodnocení stavu budov. Po setkání s místním statikem provedli kontrolu 62 objektů ve čtvrti Remeil," uvedl mluvčí hasičů Nicole Studená.

Odpoledne se musel český tým kvůli naplánovaným protestům zase vrátit na ubytování. Šance, že v troskách naleznou další přeživší, však s každou hodinou rapidně klesají.

Češi budou statiku poničených budov podle Studené kontrolovat i během pondělí. "Začnou již také přípravy na zítřejší odlet. Ten je plánovaný v odpoledních hodinách," dodala s tím, že všichni členové týmu jsou v pořádku a bezpečí.

Související obsah

V neděli také jednal Miroslav Lukeš, který v Bejrútu působí jako expert Evropské unie, s ambasádou o materiální pomoci. Na místo ji dopraví v úterý letadlo, jímž následně odletí domů čeští hasiči. Po návratu všechny otestují na Covid-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz