Domácí

Snažil se zachránit syna. Místo toho v nádrži na Smiřicku sám zemřel

Pobyt u vody má další oběť. O víkendu zahynul v nádrži Obora u Smiřic na Královéhradecku muž, který se snažil zachránit svého syna. Potápěči našli jeho tělo až po hodinovém pátrání.

Podle svědků se 34letý plavec vypravil se svým teprve dvouletým synem na nafukovacím člunu doprostřed nádrže. Matka později uvedla, že oba byli asi 20 metrů od břehu. Člun se patrně převrátil a dítě z něho vypadlo.

Otec se snažil okamžitě chlapce zachránit, pomohl i plavec, kterého žena na břehu rychle požádala o pomoc. Malé dítě se velmi brzy podařilo dostat až na břeh, ovšem otec zmizel pod hladinou.

Související obsah

Koupání v Oboře je na vlastní nebezpečí, dno je po těžbě štěrkopísku velmi členité a v jednom místě dosahuje hloubky 7,5 metru. Po utonulém pátrali hasiči. Jeho tělo objevili po zhruba hodině přivolaní potápěči.

Policisté nařídili zdravotní pitvu zemřelého, dá se ovšem předpokládat, že muži mohly dojít síly, popřípadě se mohl utopit kvůli nahromaděnému stresu. Dítě skončilo v bezpečí na břehu a podle policie naštěstí neutrpělo žádná zranění.

Související obsah

Ročně se v Česku utopí zhruba 200 lidí, u dětí je utonutí hned po dopravních nehodách nejčastější příčinou smrti. Umírá více chlapců než dívek a velkým rizikem stále zůstávají skoky do mělké nebo neznámé vody.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz