Domácí

Žena, která ubodala studenta na Žďársku, chtěla z ústavu. Neuspěla

Žena, která před téměř šesti lety ve Žďáru nad Sázavou ubodala studenta střední školy, který bránil své spolužačky, neuspěla s žádostí o přemístění z detenčního ústavu, kde po útoku skončila. Podle brněnského soudu je totiž stále nebezpečná.

Dne 14. října 2014 před osmou ranní se mezi studenty žďárské "obchodky" vmísila mladá žena. V šatnách školy zaútočila nožem na tři studentky. Dvě z nich zranila. Na pomoc dívkám přiběhl jejich spolužák Petr Vejvoda – toho útočnice ubodala."Opakovaně vykřikovala, aby policisté zavolali zásahovou jednotku a ta, aby ji zastřelila. Školu měla vybranou dopředu, předem si pořídila i nůž," popsal vedoucí kriminalista Pavel Kubiš.

Související obsah

Studenti ve škole měli strach a do šaten odmítali chodit. Petra Vejvodu za jeho hrdinský čin in memoriam ocenil prezident republiky a dostal i cenu Michala Velíška. U školy má pamětní desku."Chybí nám všem, je to prostě…je to hrozný," svěřil se TV Nova Kamil Vejvoda, otec zavražděného chlapce. "Jeho smích…vidím ho každý den," přiznala Petrova matka.

Související obsah

Žena byla podle lékařských posudků v době útoku nepříčetná – trpí těžkou formou paranoidní schizofrenie a skončila v detenčním ústavu. Přitom už v roce 2012 nožem napadla v Havířově učitelku mateřské školy.

Z léčebny ji ale po čase pustili jako vyléčenou. Nyní tvrdí, že by už nic podobného neudělala a zažádala, aby ji z detenčního ústavu přemístili do psychiatrické nemocnice s mírnějším režimem a vycházkami.

Související obsah

Podle soudu je ale žena stále nebezpečná společnosti. Barbora O. žádala v minulosti o přesunutí z detenčního ústavu už čtyřikrát, zatím vždy neúspěšně. Další žádost může podat opět za rok.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz