Zahraničí

Střelba u Bílého domu! Donald Trump se musel rychle schovat

Amerického prezidenta Donalda Trumpa museli v pondělí během tiskové konference urychleně eskortovat. Poblíž Bílého domu se totiž střílelo. Ozbrojeného muže postřelil příslušník tajných služeb.

Pondělní tiskovou konferenci amerického prezidenta Donalda Trumpa přerušila střelba u Bílého domu ve Washingtonu. Jednoho z nejmocnějších mužů světa z místnosti urychleně schovali do Oválné pracovny.

Incident, který se odehrál nedaleko Pennsylvánské třídy, má podle agentury AP na svědomí 51letý ozbrojený muž. Uniformovaný příslušník americké tajné služby ho postřelil. Se zraněními skončil v nemocnici.

Trump se po několika minutách vrátil před novináře. "Před Bílým domem se střílelo. Postřelili podezřelého útočníka," řekl prezident s tím, že na pozemky jeho sídla nepronikl.

Související obsah

Ochranka z místnosti odvedla rovněž ministra financí Stevena Mnuchina a šéfa rozpočtového a správního úřadu Bílého domu Russe Voughta. Trump nedokázal říct, zda se po střelbě cítí otřesen.

Podezřelý měl příslušníkovi, který ho postřelil, nejprve říct, že má zbraň. Potom se na něj prý začal agresivně vrhat a z kapsy vytahovat neznámý objekt. Případ vyšetřují policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz