Domácí

Pietní akce za oběti tragédie z Bohumína. Kraj vyhlásil sbírku

Pozůstalí po obětech žhářského útoku na panelákový byt v Bohumíně v úterý večer na zesnulé i se širokou veřejností zavzpomínají. Pietní akce proběhne od 19:40 přímo před dějištěm tragédie, přijít může každý. Po minutě ticha by měli lidé utvořit velké srdce. Moravskoslezský kraj chce pomoct zmírnit následky neštěstí, vyhlásil proto sbírku.

Narozeninová oslava se v minutě proměnila v ohnivé peklo. Zahynulo 11 lidí včetně tří dětí, pět obětí ve snaze utéct před plameny vyskočilo z okna. K založení požáru se policistům přiznal 55letý Zdeněk K., mělo se jednat o partnerskou mstu.

Před panelovým domem v Bohumíně se bezprostředně po neštěstí utvořilo pietní místo. Příbuzní a kamarádi zesnulých, ale i široká veřejnost se tam v úterý od 19:40 sejde, aby uctili jejich památku.

Už od sedmi večer se mají lidé začít scházet v bohumínských Vrbicích. "Potom se přesuneme před panelák, kde proběhne pietní akce. Budeme držet minutu ticha, potom chceme utvořit velké srdce z lidí na uctění zesnulých," řekla TN.cz Kateřina Tipánová, která vpomínkovou událost pomáhá organizovat.

Související obsah

O tom, zda srdce zaznamenají fotoaparáty či kamery i ze vzduchu, zatím není rozhodnuto.

Svíčky za oběti hrozivého činu zapalují lidé z celého Česka a vystavují je ve facebookových skupinách. Fotky často doprovázejí zdrcené komentáře. Nikdo si nedokáže vysvětlit, proč se taková tragédie musela stát.

Moravskoslezský kraj v úterý odpoledne vyhlásil sbírku na pomoc těm, které tragédie nějakým způsobem postihla. Ti, kteří chtějí přispět, mohou peníze zasílat až do 15. 9. 2020 na účet 868686/2700.

„Sobotní událost v Bohumíně je nejtragičtějším požárem v republice za posledních třicet let. Vždy, když jako hejtman stojím tváří v tvář podobným nešťastným událostem, uvědomím si, jak pomíjivý život může být. Vždyť před pár měsíci lidé přispívali do sbírky kvůli střelbě ve Fakultní nemocnici. Neuplynul ani rok a opět úplně zbytečně vyhasly další životy. Tentokrát mezi nimi byly i děti. Moc děkuji všem, kteří se rozhodnou do sbírky přispět," uvedl hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Policie obvinila muže z vraždy, který podle ní zapálil byt v Bohumíně. Podrobnosti v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz