Krimi

Za smrt 11 lidí v Bohumíně jde do vazby. Muž měl obvázané ruce i nohy

Karvinský soud rozhodl o udělení vazby pro 54letého Zdeňka K., kterého v pondělí policie obvinila z vraždy. Už v sobotu se přiznal, že požár bytu v panelovém domě v Bohumíně založil úmyslně.

Vazbu pro obviněného muže požadoval dozorující státní zástupce Michal Król. Před karvinský soud ho přivezli v neprůstřelné vestě a ochranné přilbě. Měl také ovázané ruce a nohy, protože se v sobotu sám částečně popálil. Eskortu doprovázel zdravotnický personál.

Požár bohumínského paneláku si vyžádal 11 životů. Pět lidí skočilo z okna, mezi oběťmi jsou rovněž tři děti. Soudce Zdeňka K. poslal do vazby.

"Obviněný muž byl soudcem Okresního soudu Karviná vzat do vazby," potvrdili policisté na twitteru.

Obviněný se policistům přiznal, že byt zapálil úmyslně, prý tak chtěl vyřešit rodinné spory. Podle státního zástupce byl opilý. Jeho příbuzní zrovna pořádali narozeninovou oslavu, proto bylo uvnitř tolik lidí. 

Související obsah

Svědci uvedli, že při odchodu polil hořlavinou a zapálil i vchodové dveře do paneláku. Někteří z obyvatel domu si zachránili život přelezením na sousední balkón. Žalobce se domnívá, že vyšetřování tragédie zabere dlouhé měsíce.

Po požáru v Bohumíně se lidé postupně vracejí do svých bytů. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz