Domácí

Natrhejte si švestky za pakatel! V těchto sadech ušetříte až 40 korun

Natrhejte si švestky za pakatel! V těchto sadech ušetříte až 40 korun
Zdroj: Getty Images

Švestková sezóna se rozjíždí a Češi mají opět šanci natrhat si oblíbené ovoce za pár korun. Rozdíly cen za kilogram švestech v supermarketu a v samosběrných sadech jsou neuvěřitelné, je možné ušetřit klidně 40 korun za kilo. Najděte si v přehledu ten nejbližší a můžete vyrazit.

Češi dovedou švestky zužitkovat nepřeberným množstvím způsobů. Ať už jde o povidla, ovocné knedlíky, koláče nebo pálenku, vždycky si každý pochutná.

Využití švestek, oblíbeného ovoce pozdního léta, přitom nekončí pouze v kuchyni nebo palírně. Tmavě fialovým plodům se přičítají také blahodárné účinky na zdraví. Kromě vitaminu E obsahují také vápník, hořčík, fosfor nebo draslík a hodně vlákniny.

Proto často dokáží pomoct od střevním potíží, uleví od bolesti kloubů, zatočí s cholesterolem a prospívají i srdci a cévám. Během zdravotních problémů s ledvinami nebo játry se doporučuje jíst švestky ve velkém.

Související obsah

V supermarketech se momentálně ceny kila švestek pohybují od 30 korun (ve slevě) do 50 korun za kilogram. Kdo si chce udělat na podzim a zimu pořádné zásoby, neprohloupí, když navštíví sad a sám si ovoce natrhá. Ušetřit se tak dá až 40 korun za kilo oproti kamenným obchodům.

Švestková sezóna se pozvolna rozjíždí a švestky už začaly nabízet první sady v Česku. Jejich prodej většinou trvá až do října, určitě je však lepší neotálet a jít si švestky natrhat co nejdřív a za co nejlepší cenu.

Kvůli špatné úrodě ovoce bude letos vzácností i domácí meruňkovice. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz