Domácí

Natrhejte si švestky za pakatel! V těchto sadech ušetříte až 40 korun

Natrhejte si švestky za pakatel! V těchto sadech ušetříte až 40 korun
Zdroj: Getty Images

Švestková sezóna se rozjíždí a Češi mají opět šanci natrhat si oblíbené ovoce za pár korun. Rozdíly cen za kilogram švestech v supermarketu a v samosběrných sadech jsou neuvěřitelné, je možné ušetřit klidně 40 korun za kilo. Najděte si v přehledu ten nejbližší a můžete vyrazit.

Češi dovedou švestky zužitkovat nepřeberným množstvím způsobů. Ať už jde o povidla, ovocné knedlíky, koláče nebo pálenku, vždycky si každý pochutná.

Využití švestek, oblíbeného ovoce pozdního léta, přitom nekončí pouze v kuchyni nebo palírně. Tmavě fialovým plodům se přičítají také blahodárné účinky na zdraví. Kromě vitaminu E obsahují také vápník, hořčík, fosfor nebo draslík a hodně vlákniny.

Proto často dokáží pomoct od střevním potíží, uleví od bolesti kloubů, zatočí s cholesterolem a prospívají i srdci a cévám. Během zdravotních problémů s ledvinami nebo játry se doporučuje jíst švestky ve velkém.

Související obsah

V supermarketech se momentálně ceny kila švestek pohybují od 30 korun (ve slevě) do 50 korun za kilogram. Kdo si chce udělat na podzim a zimu pořádné zásoby, neprohloupí, když navštíví sad a sám si ovoce natrhá. Ušetřit se tak dá až 40 korun za kilo oproti kamenným obchodům.

Švestková sezóna se pozvolna rozjíždí a švestky už začaly nabízet první sady v Česku. Jejich prodej většinou trvá až do října, určitě je však lepší neotálet a jít si švestky natrhat co nejdřív a za co nejlepší cenu.

Kvůli špatné úrodě ovoce bude letos vzácností i domácí meruňkovice. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz