Zahraničí

Protesty v Minsku pokračují. Úřady vypnuly internet. Těžkooděnci řádí

V Bělorusku už třetí den pokračují masivní protesty za odstoupení prezidenta Lukašenka. Úřady kvůli nepokojům vypnuly internet, přesto se na sociálních sítích objevují videa zachycující policejní brutalitu. Těžkooděnci kromě demonstrantů útočí také na novináře. Evropská unie už varovala, že proti Bělorusku znovu zavede sankce.

Těžkooděnci ozbrojení tyčemi na záběrech z ulic Minsku rozbíjejí okna automobilů a po lidech, kteří se jejich brutalitu snaží zachytit na mobilní telefony, střílí. Demonstranti v ulicích nacházejí nejen gumové projektily, ale údajně i ostré náboje.

Jiné video na sociálních sítích zachycuje, jak policisté útočí na novináře, kteří se snaží násilnosti zachytit. Rozbíjejí nebo zabavují jim kamery a fotoaparáty. Několik zahraničních novinářů policie odvedla neznámo kam. Mnozí při demonstracích utrpěli zranění.

V poutech opět skončily i desítky demonstrantů. Mnozí se jejich odvozu na policejní stanici snaží zabránit – ale marně.

"Všichni jsme Bělorusové. Jak je vůbec tohle možné – bojovat proti vlastním lidem? Tohle není fér," uvedla jedna z účastnic demonstrace.

Související obsah

Protesty v Minsku a dalších velkých městech vypukly pár hodin poté, co zemi opustila opoziční prezidentská kandidátka Svjatlana Cichanouská. Poté, co odmítla výsledky voleb a označila je za zmanipulované, odjela do sousední Litvy.

Podle některých informací úřady vyhrožovaly její rodině a nabídly jí, že pokud odjede, pustí na svobodu její volební manažerku.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz