Naše Česko

Zvířecím útulkům chybí peníze. Pomozte jim s projektem Plné bříško

Zvířecím útulkům chybí peníze. Pomozte jim s projektem Plné bříško
Zdroj: Getty Images

Nejen na podnikatele dolehla krize. S nedostatkem peněz se dlouhodobě potýkají také útulky a azyly pro zvířata. Pomoci jim získat peníze na krmení a péči o chlupaté klienty chce iniciativa Plné bříško.

Do projektu se může přihlásit jakýkoli útulek, spolek či azyl v Česku. Na webu Plné bříško je pak zveřejněný jejich seznam pro ty, kteří chtějí pomoci. Iniciativa zveřejňuje také fotky konkrétních zvířat, o které útulky pečují.

Pomoci odloženým či nemocným zvířatům k plnému bříšku můžete několika druhy dárkových poukazů. Můžete je zakoupit za 100, 300 nebo 500 korun a vybrat konkrétní zvířecí azyl, kam peníze poputují, nebo nechat výběr na správcích webu.

Související obsah

Můžete také přímo na stránkách nakoupit konkrétní krmivo pro vámi vybraný azyl, podpořit danou instituci přímo, nebo přispět na transparentní účet. Projekt odstartoval 1. srpna a už rozdal téměř 75 kg krmiva pro kočky, 226 kg krmiva pro psy a více než 41 tisíc korun pro zvířecí útulky a spolky.

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz