Zahraničí

Členové kapely Krátký proces budou stíháni na svobodě, rozhodl soud

Členové kapely Krátký proces obvinění z extremismu budou podle rozhodnutí trestního soudu v Banské Bystrici stíhaní na svobodě. Spolu s lídrem skupiny Rastislavem Rogelem a hudebníky Karolem Pruknerem a Tomášem Ferencem je obviněných dalších šest lidí.

Slovenský soud vyhověl návrhu prokurátora a obviněné nechal stíhat na svobodě. Vazbu nahradil preventivní dohled probačního a mediačního úředníka. Informoval o tom slovenský web tvnoviny.

"Tento postup navrhl prokurátor v už podaném návrhu na vzetí do vazby – uložení zákazu vycestovat do zahraničí, uložení zákazu kontaktu s dalšími spoluobviněnými. Samotní obvinění nad rámec návrhu prokurátora navrhli ještě širší rozsah omezení a povinností, jako například zákaz realizovat a zúčastňovat se vystoupení hudební skupiny Krátký proces, zákaz vyrábět propagační materiál skupiny, povinnost dočasně pozastavit činnost jejích internetových stránek," řekla mluvčí Specializovaného trestního soudu Katarína Kudjáková.

Související obsah

Soud návrhu vyhověl a povinnosti jim uložil. Trojice spolu s dalšími šesti lidmi byla obviněná z výroby a propagace extrémistických materiálů a propagace nacismu. Slovenští policisté stíhají na svobodě i ostatní obviněné.

Mezi zadrženými byl i Marek Viršík, bubeník a manažer kapely Horkýže Slíže. Akce slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) probíhala pod krycím názvem Klauni a podrobně jsme o ní informovali v tomto článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz