Zahraničí

Neuvěřitelná ohavnost, někdo u Sveržova surově ukamenoval čápa bílého

Neuvěřitelná ohavnost, někdo u Sveržova surově ukamenoval čápa bílého
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Slovenská policie informovala o ohavném chování zatím neznámého pachatele či pachatelů. Někdo v Prešovském kraji brutálně ukamenoval čápa bílého. Populace těchto ptáků u nás podle České společnosti ornitologické začíná být stabilní.

Ptáka někdo brutálně usmrtil v katastru obce Sveržov ve čtvrtek dopoledne. Házel po něm kameny, v důsledku čehož čáp uhynul.

"Společenská hodnota druhů ptáků, které se přirozeně vyskytují na území Slovenska, je ve smyslu platných právních předpisů určená na sumu 2 300 eur," informuje slovenská policie.

Čáp bílý se vyskytuje a hnízdí ostrůvkovitě po celé Evropě kromě britských ostrovů a severní části Skandinávie.

Související obsah

Česká společnost ornitologická (ČSO) za pomoci mnoha dobrovolníků sleduje hnízdění čápů od roku 2014. Zapojit se do pozorování může každý, interaktivní mapu najdete na oficiálních stránkách ČSO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz