Zahraničí

Divočák, který okradl naháče na pláži, bude utracen, schválily úřady

Divočák, který okradl naháče na pláži, bude utracen, schválily úřady
Zdroj: Profimedia

Divočák, který minulý týden způsobil pozdvižení na nudapláži u jezera Teufelssee v Berlíně, bude zřejmě utracen. Zvíře probíhající loukou mezi lidmi totiž svými kly zachytilo tašku s notebookem jednoho z naháčů a prchalo s ním do lesa. Fotografie nahého muže pronásledujícího divočáka se staly virálním po celém světě.

Mluvčí berlínské lesní správy řekl tiskové agentuře DPA, že úřad vydá povolení na odstřel zvířat. Ta totiž podle rozhodnutí ztratila plachost a mohla by znamenat nebezpečí pro veřejnost.

Okamžitý odstřel zvířat není podle něj možný, protože selata ve skupině jsou ještě příliš mladá, lesní stráž na ně zatím zaměří pozornost tak, aby lidem neškodila. Oblast podél jezera je lovci oblíbená a k odstřelu tak zřejmě dojde později na podzim, až začne lovecká sezóna, píše Daily Mail.

Související obsah

Ročně se v oblasti odstřelí jeden až dva tisíce kusů divočáků. Zvířata se tu přemnožují a stále více vyhledávají potravu v blízkosti lidských obydlí. "Mnozí jsme se báli, ale vypadali mírumilovně," popsala Adele Landauerová začátek incidentu na pláži.

Divočáci nejprve snědli pizzu z batohu muže, který si šel zaplavat do jezera. Když muž zjistil, že se mu zvířata hrabou ve věcech, pokusil se je zahnat, jedno z prasat ale zachytilo žlutou tašku na svých klech a dalo se na útěk. Snímky nahého muže nahánějícího divočáky pak obletěly celý svět.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz