Domácí

Povodeň vzala Petrovi ženu a dětem mámu. Lidé rodině poslali přes milion

Tragický příběh rodiny Večerových ze Šumvaldu na Olomoucku se dotkl srdcí mnoha Čechů. Policista Petr při červnových povodních přišel o manželku a jejich dvě děti o maminku. Protože jejich osud nebyl Petrovým kolegům lhostejný, rozhodli se rodině v tíživé situaci pomoci. Ve sbírce se podařilo od lidí vybrat milion a půl korun.

Osmačtyřicetiletá maminka dvou dětí a manželka policisty Petra přišla o život v červnu, když Olomoucko zpustošily ničivé povodně. Aby Petr nemusel těžkému životnímu období čelit sám, rozhodli se mu jeho kolegové pomoci. A tak vznikla veřejná sbírka, kterou podpořilo mnoho lidí.

Podařilo se v ní vybrat milion a půl korun. "Děkujeme každému, kdo přispěl na kolegu, který v červnu přišel o manželku," napsal policejní mluvčí Libor Hejtman. Sbírku zaštítila Křesťanská policejní asociace a podpořila ji i Nadace policistů a hasičů, která Petrovi a jeho rodině darovala 200 tisíc korun.

Související obsah

V úterý proběhlo symbolické předání šeku. "Jsem rád, že jsme se tu sešli při příležitosti předání takové krásné částky, která je výsledkem solidarity nejen policistů, ale všech, kteří se o nešťastné události dozvěděli," prohlásil ředitel olomoucké policie Tomáš Landsfeld.

"Na sbírce se podílelo zhruba 1700 dárců. Nebyli to jen policisté. Byli to důchodci, firmy, občané, kteří se rozhodli, že pomůžou," doplnil ho generální prefekt Křesťanské policejní asociace Jiří Ignác Laňka. "Děkuji všem. Moc si toho vážím," vzkázal dárcům Petr.

Přispět můžete na účet číslo: 247106501 / 0300, variabilní symbol 3333. Děkujeme.

Červnové povodně si vyžádaly osm lidských životů. Připomeňte si živelní pohromu v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz