Domácí

Hnus a špína. Potravinářská inspekce uzavřela desítky restaurací

Inspektoři Státní Zemědělská A Potravinářská Inspekce (SZPI) ze pozavírali od začátku roku několik desítek restaurací, bister a obchodů s potravinami. Byly plné plísní, nepořádku, myších exkrementů a někde inspektoři našli i mrtvé hlodavce. Podívejte se na přehled TN.cz, které restaurace musely zavřít.

Tohle v obchodě s potravinami najít nechcete. Inspektoři objevili v provozovně nejenom myší výkaly, ale i řadu uhynulých hlodavců. Jde o provozovnu v Postoloprtech na Lounsku, kontroloři provozovateli udělili několikatisícovou pokutu.

Plísně na stěnách, na stropě, špína, výrazně zanedbaný úklid a poškozené stěny i stropy. Tak to například zase vypadalo v jedné z provozoven v Děčíně.

Jen v Ústeckém kraji inspektoři provedli během července 152 kontrol. Ani jedna z nich nedopadla na výbornou, všude našli nějaké potíže.

Související obsah

Jinak tomu ale není ani ve zbytku republiky, například jenom ve Středočeském kraji od začátku roku uzavřela inspekce přes 16 provozoven. Druhé místo si drží Pardubický kraj s 8 provozovnami.

 

Přehled všech uzavřených provozoven si můžete prohlédnout v galerii níže:

 

Nejčastěji inspektoři nacházejí potíže v jídelnách nebo bistrech, které se orientují na asijská jídla. Naposledy v srpnu zavřeli dvě bistra v Chomutově. V obou byl nepořádek, inspektoři tam našli i hmyz a hlodavce, kteří okousali potraviny, ze kterých se pak vařila jídla.

Všechny prohřešky musí majitelé odstranit, jinak jim inspektoři nedovolí bistra znovu otevřít. A ve správním řízení je pak čeká tučná pokuta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz