Domácí

Inspekce odhalila zkažené maso v Albertu. Upozornil ji zápach

Inspekce odhalila zkažené maso v Albertu. Upozornil ji zápach
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Na potenciálně nebezpečný výrobek upozornil kontrolory ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zápach. V mladoboleslavské prodejně sítě Albert mezi zbožím určeným k prodeji objevili balení zkaženého masa.

Hovězí maso na polévku od dodavatele masa a uzenin Polička podle zjištění páchlo po kažení. "Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení," informuje web Potraviny na pranýři.

Že by bylo maso skladování v nevyhovujících podmínkách nebo teplotě však kontrola neodhalila. Maso šarže L1505, zabalené v plastové vaničce a fólii, ani nemělo prošlé datum spotřeby.

Související obsah

Kontroloři vzorek odebrali 18. května, podle údajů na obalu mělo být maso bezpečně použitelné ještě 22. května. Informace o případu ale zveřejnili až v srpnu.

Podle vyjádření Jiřího Marečka ze společnosti Albert jsou podobná zjištění spíše výjimečná a s dodavatelem, od kterého maso pocházelo, má společnost dobré zkušenosti.

 

Související obsah

"Celkově je možné říci, že máme velmi striktně nastavené kontrolní mechanizmy na zachování teplotního řetězce a maso odebíráme od prověřených dodavatelů, kteří mají certifikace na postupy i hygienické standardy. Firma Maso uzeniny Polička patří mezi největší dodavatele hovězího masa a spolupracujeme s nimi dlouhodobě na nabídce českého masa pro naše zákazníky. Nicméně v tomto případě zjevně nastal někde problém," tvrdí Mareček.

Související obsah

Nejedná se o první nebezpečnou potravinu, kterou kontrola ze SZPI letos odhalila v prodejnách Albert. Lednová kontrola odhalila v plzeňském prodejně kuřecí stehna obsahující bakterie, které způsobují salmonelu.

V únoru se v brněnské pobočce Albertu objevila zkažená kuřecí stehna. Březnová kontrola v Albertu v Českých Budějovicích odhalila mleté maso hemžící se bakteriemi způsobující salmonelu.

Související obsah

"Toto hovězí maso z českých chovů na polévku se těší dlouhodobě oblibě zákazníků a žádný problém jsme nezaznamenali, a to ani na základě stížností zákazníků v dané době. Laboratorně I senzoricky jsme z preventivních důvodů nechávali maso sami kontrolovat a vše bylo v pořádku. Dle záznamů jsme výrobek skladovali při odpovídající teplotě 2,2 °C, což je v souladu s naším systémem kontroly kvality i platnou legislativou ČR a EU," dodal Mareček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz