Domácí

Ministerstvo chce změnit hodnocení maturit! Postačí "uspěl" či "neuspěl"

Nová vyhláška ministerstva školství může znamenat konec známek při hodnocení testů u státních maturit. Značilo by se pouze "uspěl", či "neuspěl". Změna má posílit roli specifického zaměření škol.

Ministerstvo školství chystá novoty u státních maturit. "Způsob hodnocení didaktických testů se bude uskutečňovat formou 'uspěl' nebo 'neuspěl' v návaznosti na splnění kritérií hodnocení didaktických testů společné části maturitní zkoušky," stojí v návrhu vyhlášky. Jeho kompletní znění najdete zde.


"Tento uzpůsob hodnocení společné části maturitní zkoušky odpovídá záměru předkladatele na posílení významu u maturitní zkoušky zejména profilové části maturitní zkoušky," píše se dále v návrhu vyhlášky jako vysvětlení záměru. Profilová část maturity spadá do kompetence škol, typ zkoušek a předmětů vybírá ředitel.

Související obsah


Aby student u maturity uspěl, musel by mít ze společné části maturity hodnocení 'uspěl' a z dalších částí by pak klasicky nesměl mít ani jednu pětku.


Vyhláška rovněž počítá s matematikou jako čtvrtým, nepovinným předmětem. K vyhlášce je možné podat připomínky do 28. srpna.

Podívejte se na reportáž televize Nova o letošních maturitách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz