Domácí

Ostrava zavádí zlepšovák proti opilcům. Na tyhle lavičky si nelehnou

Ostrava se vybavila speciálními lavičkami. Dá se na nich sedět, ale ležet už ne, jsou nepohodlné. Město se totiž dlouhodobě potýká s poleháváním opilců nebo lidí bez domova na zastávkách městské hromadné dopravy, a to jak večer, tak přes den. Tomu má být teď konec.

Člověk by musel být velice ohebný a navíc hodně útlý, aby si na takovou lavičku dokázal lehnout, natož se zde vyspat. Speciální lavičky s železnými oblouky se zatím objevily na několika nejproblematičtějších místech v centru Ostravy.

Postupně je bude dopravní podnik instalovat na všechna další nástupiště. Nepohodlná lavička je třeba i na tramvajové zastávce Sad Boženy Němcové, které místní přezdívají zastávka hrůzy. Někdo ji pravidelně ničil a znečišťoval. Podle dopravního podniku je projekt úspěšný.

Související obsah

Na těchto dříve vandaly velmi oblíbených místech prakticky nebylo od doby instalace zaznamenáno žádné poškození, a navíc se nestalo, že by nenechavci rozebírali a kradli součásti zastávky.

Ostrava bojuje proti ničení veřejného majetku dlouhodobě, ať už jde o zastávky, lavičky, koše, nebo kašny. Nejedna městská část tak začala na místech instalovat speciální nerozbitné příslušenství jako jsou třeba betonové koše.

Problém nastává také u kašen. Strážníci musejí od některých kašen často vykazovat neukázněné lidi, kteří si tam perou prádlo nebo si tam hrají děti, které schválně ucpávají odtok, když do něj hází kameny a listí.

Barbara Hanousek, jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz