Zahraničí

Strana oficiálně poslala Trumpa do boje o Bílý dům. V USA začal kongres

Ve Spojených státech začal čtyřdenní nominační sjezd Republikánské strany. Prezident Trump a viceprezident Mike Pence na něm oficiálně přijali nominaci do listopadových prezidentských voleb. Sám Trump se chystá každý večer pronést projev. Kvůli koronaviru se událost koná z velké části přes internet.

Donald Trump předstoupil před 336 delegátů na republikánském nominačním sjezdu a před miliony lidí, kteří ho sledují z domova. Účastníci nadšeně skandovali, že by měl vládnout další čtyři roky.

Před Trumpem vystoupil i viceprezident Mike Pence. Každý den se ke shromáždění připojí na 20 řečníků. V úterý pronese projev z Růžové zahrady u Bílého domu první dáma Melania Trumpová.

Před čtyřmi lety se stala terčem kritiky, když na republikánském sjezdu okopírovala část projevu své předchůdkyně Michelle Obamové.

Související obsah

Z prezidentského sídla se svou nominační řeč chystá ve čtvrtek přednést i sám Trump. Podle některých kritiků by se Bílý dům neměl stát součástí předvolebního souboje.

Před minulými volbami se republikánský sjezd nesl ve velkém stylu. V aréně v Ohiu se sešlo bezmála dva a půl tisíce delegátů. Tento rok se jich osobně účastní jen stovky.

Zatímco demokraté minulý týden nominační sjezd pořádali výhradně přes internet, republikáni se navzdory pandemii rozhodli pro osobnější variantu a v aréně v Severní Karolíně se sešlo přes 300 delegátů.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz