Krimi

Za volantem ho zfetovaného chytili 11krát, teď naboural auto s dítětem!

Za volantem ho zfetovaného chytili 11krát, teď naboural auto s dítětem!
Zdroj: Policie ČR

Už jedenáctkrát za posledního čtvrt roku přistihli policisté za volantem toho samého muže pod vlivem drog. Naposledy se podle nich "vyznamenal" v pondělí, kdy se čelně srazil s jiným autem. V tom navíc cestovalo malé dítě.

"V pondělí po deváté hodině ráno nezvládl řízení mladý řidič Škody Felicia, když v chatové oblasti v Kašavě na Zlínsku čelně narazil do protijedoucí Škody Octavia, kterou řídila jednatřicetiletá žena. I přes hrozivě vypadající nehodu utrpěli oba řidiči lehké zranění. Škoda činí téměř sto tisíc korun," informovala v úterý policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Hasiči doplnili, že v oktávce cestoval se ženou také její maličký syn. Tomu se naštěstí nic nestalo a za odvahu dostal od hasičů dráčka Záchranáčka.

Dechová zkouška byla sice u obou šoférů negativní, u dvacetiletého mladíka ovšem vyšel pozitivně test na drogy. A zdaleka ne poprvé.

Související obsah

"Jen za poslední tři měsíce ukázala pozitivní hodnotu zkouška na přítomnost drog v těle řidiče při silničních kontrolách celkem v jedenácti případech. Mladý muž několikrát odmítl lékařské vyšetření, které by přítomnost drog potvrdilo nebo vyvrátilo," vysvětlila Kozumplíková.

Pod vlivem drog měl bourat také na začátku července ve Vizovicích. "Kromě toho je podezřelý z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se měl dopustit v Lukově na Zlínsku," vypočítala mluvčí policie.

Související obsah

Ale zdá se, že mladíka jeho "drogové jízdy" konečně dostihly. Vyšetřovatel ho totiž ještě v pondělí obvinil ze čtyřnásobného ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to hrozí zákaz řízení nebo vězení až na jeden rok.

Další výše zmíněné prohřešky kriminalisté samozřejmě také vyšetřují, ale čekají mimo jiné na výsledky zdravotních vyšetření nebo znalecké posudky. Ty mají odpovědět na otázku, kolik drog muž v těle vlastně měl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz