Krimi

Řidička hnala auto protisměrem. Byla zdrogovaná, zjistili policisté!

Zdrogovaná a zmatená žena jela v úterý ráno v protisměru na rychlostní silnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Na její šílenou jízdu upozornili policisty ostatní řidiči. Ti ji zastavili včas a nikomu se tak naštěstí nic nestalo.

Jela sice při kraji, ale opačně. Tedy v rychlém pruhu protijedoucích vozidel. A ta tam mohou jet až stodesetikilometrovou rychlostí.

Řítila se od Pardubic na Hradec Králové. Neví se, kde žena do protisměru najela. Možná u Březhradu nebo u Vysoké nad Labem. Špatným směrem ale urazila patrně několik kilometrů. Tentokrát to dopadlo dobře. Žena použila klasickou výmluvu, proč nesledovala značky. "Já ten kraj neznám, jedu podle navigace," hájila se.

Důvod ale mohl být úplně jiný. "Jednatřicetiletá žena se chovala dezorientovaně," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová. Takže následoval test na drogy a ten ukázal pozitivní hodnoty. Kouřila prý marihuanu.

Související obsah

"Řidiči pod drogami jednají agresivně, méně se bojí a mají pocit, že se jim nemůže nic stát," popsal psycholog Jan Lašek. Ostatně další drogy měla řidička v autě. A za to už padl první trest - pokuta dva a půl tisíce.

Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu. V odstavném pruhu auto stále zůstává. Ženě hrozí ztráta řidičáku a pokuta 15 tisíc korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz