Zajímavosti

Jeden z nejslavnějších mostů světa se rozbil! A přilákal davy zvědavců

Jeden z nejslavnějších mostů světa a jedna z nejvyhledávanějších památek, londýnský Tower Bridge, se o víkendu zasekl. Skoro celý den musel být uzavřený. Můžou za to technické problémy, při kterých se pohyblivá ramena nevrátila do původní polohy. Porucha mostu způsobila naprostý chaos v dopravě. A přitáhla davy.

Před jednou z největších britských pamětihodností - londýnským Tower Bridgem - se srocují davy lidí. Spolu s řidiči aut a dalšími motoristy stojícími v dlouhých kolonách nevěřícně koukají na ramena mostu, která se navzdory snaze techniků rozhodla stávkovat.

V průběhu roku se most spojující oba břehy Temže zdvihne přibližně 800krát. Tentokrát se ale mostní rámy zasekly ve zdvižené poloze. Vzácného úkazu, jehož byli Londýňané svědky naposledy před 15 lety, se místní i turisté nemohli nabažit. O unikátní videa a fotky tak na sociálních sítích není nouze.

Související obsah

Po chvíli začalo jedno rameno mostu za nadšeného povyku přihlížejících klesat dolů. Přibližně po hodině čekání se pak tahle slavná turistická atrakce znovu otevřela veřejnosti. Motoristé si ovšem na průjezd museli počkat celý den.

Zaseknutého mostu si všimla i řada vtipálků. Na internetu se tak objevilo třeba video, které za viníka dopravních problémů označuje chabé sportovní nadání premiéra Borise Johnsona.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz