Domácí

Manévry před nemocnicí! Zeman je po operaci zlomené ruky při pádu

Prezident Miloš Zeman se vážně zranil, kvůli zlomenině pravé ruky musel být hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Tam byl také následně operován. Operace proběhla podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka standardně. Dle jeho slov nejde o život ohrožující stav.

V noci a ráno bylo v areálu ÚVN živo, ke vchodu na chirurgii zamířila dvě černá auta, která patří pravděpodobně ochrance prezidenta Miloše Zemana.

I dopoledne se v areálu střídala řada policejních i neoznačených aut. Ochranka prezidenta udělovala instrukce policistům, kam se mají postavit.

Krátce před polednem přijel za prezidentem na návštěvu jeho kancléř Vratislav Mynář.

 

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman v noci na středu podstoupil operaci kvůli zlomenině pravé ruky. Ta začala v úterý krátce po 23. hodině. Podle mluvčího prezidenta proběhla "standardně", prezident je v pooperační péči. Nyní odpočívá, další detaily budou známy po poledni.

Mluvčí také objasnil, jak k úrazu došlo. Podle jeho slov prezident v úterý veče při pohybu nevyužil opory ani hůlky a kvůli neuropatii nohou zakopl a zranil se. Následně byl převezen do nemocnice. "Další detaily budeme řešit zítra (ve středu)," uzavřel Ovčáček.

Související obsah

"Nejde o stav ohrožující na životě, pan prezident je v kontaktu s rodinou a spolupracovníky," napsal před 23. hodinou mluvčí na sociální síti.

Krátce doplnil, že program Miloše Zemana se přizpůsobí rekonvalescenci. "Děkuji vám všem, kteří myslíte na pana prezidenta," zveřejnil mluvčí Hradu ve středu ráno.

Záběry z ÚVN, kde je hospitalizován Miloš Zeman:

  

Lékaři v Ústřední vojenské nemocnici se o zdraví prezidenta Miloše Zemana starají dlouhodobě. Hlavu státu mimo jiné trápí cukrovka, o které Zeman prohlásil, že "odešla", a právě neuropatie (necitlivost) nohou, která měla být příčinou pádu.

Foto z místa:

Zdroj: TV Nova

Prezident byl v ÚVN například loni v říjnu, kdy tu mimo jiné absolvoval rehabilitační cvičení. "Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu," uvedla tehdy nemocnice v prohlášení.

Prezident po skončení dovolené ještě před zraněním přijal předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Připomeňte si loňskou prezidentovu rekonvalescenci v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz