Domácí

Nejdřív se muži vrhli na hasiče, pak vyhrožovali policistům i jejich rodinám!

Nejdřív se muži vrhli na hasiče, pak vyhrožovali policistům i jejich rodinám!
Zdroj: Profimedia

Neuvěřitelnou zkušenost za sebou mají hasiči, policisté a zdravotníci z Olomouckého kraje. Dva výtržníci nejprve napadli hasiče, poté, co byli omezeni na svobodě, se neštítili vyhrožovat policistům a jejich rodinám.

Incident se odehrál v pátek v prostoru mohelnického autobusového nádraží, dva výtržníky nejspíš popudil zásah hasičů. Ti ani nestihli zjistit, co spustilo poplach. Muži je nejprve vulgárně a pak fyzicky začali napadat.

"Ve snaze vyvolat konflikt měli do hasičů nejprve strkat a poté se je snažit napadnout i pěstmi. Jejich útok se hasičům podařilo odvrátit a k incidentu přivolat policisty. Ti následně oba výtržníky, kteří se chovali agresivně i v přítomnosti policejních hlídek, zajistili," sdělila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Incident se neobešel bez zranění, ošetřeni byli tři lehce zranění hasiči a také samotní útočníci. Tím ale celý incident neskončil.

Související obsah

"Poté, co je policisté omezili na svobodě, začali také jim velmi nevybíravě vyhrožovat fyzickou likvidací a napadením jejich rodin. Při dechových zkouškách pak policisté jednomu z mužů (mimochodem s bohatou trestní minulostí) naměřili 2,5 promile alkoholu v dechu, druhému o půl promile méně," doplnila Vybíhalová.

Mužům bylo sděleno obvinění z trestných činů výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Oběma obviněným, kteří nad svým jednáním následně vyjádřili lítost, hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz