Domácí

Hlásil se k Islámskému státu. Muži z Ostravska hrozí 12 let za mřížemi

Hlásil se k Islámskému státu. Muži z Ostravska hrozí 12 let za mřížemi
Zdroj: Mediafax

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, navrhli podat obžalobu na muže, který měl na jaře hrozit teroristickým útokem v obchodních centrech. Při vyhrožování se měl zároveň vydávat za člena Islámského státu.

Obviněný muž měl 19. dubna opakovaně volat na linku 158 a vyhrožovat teroristickým útokem a uložením bomby v obchodních domech v Moravskoslezském kraji. Mimo jiné měl také v telefonátech informovat, že je členem teroristické organizace Islámský stát.

"Již během anonymních hovorů kriminalisté prověřovali a vyhodnocovali zjištěné informace, které vedly k lokalizaci možného místa výskytu podezřelé osoby, kam byli vysláni policisté oddělení hlídkové služby, kteří osobu zadrželi,“ informuje mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Související obsah

Manévrů se zúčastnilo několik desítek policistů, včetně pořádkové jednotky, pyrotechniků, ale také policejních psovodů se psy, jelikož hrozilo nebezpečí mnoha lidem.

"Dechová zkouška u podezřelého vykázala hodnotu kolem jednoho promile. Po zjištění všech skutečností byla věc překvalifikována ze zločinu šíření poplašné zprávy na podezření ze zvlášť závažný zločin vyhrožování teroristickým trestným činem,“ dodává Ibehej.

Související obsah

V případě odsouzení hrozí obviněnému muži až 12 let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz