Domácí

Kamion ztratil za jízdy návěs. Zablokoval dálnici D1, tvořily se kolony

Převrácený návěs poštovního kamionu výrazně komplikoval dopravu na D1, nehoda se stala v opravovaném úseku u Velkého Beranova ve směru na Brno. Komplikace byly i v protisměru. Tvořily se dlouhé kolony.

Tísňová linka přijala hlášení o utrženém návěsu na 125. kilometru dálnice D1 kolem 7:40, na místo okamžitě vyrazily jednotky Integrovaného záchranného systému.

Zatím není jasné, proč přesně se návěs, který následně skončil na boku, uvolnil. To odhalí až další policejní vyšetřování.

Podle informací TV Nova nákladní vůz řídil polský řidič. Návěs se mu uvolnil za jízdy, čehož si všiml až po nějaké době a vrátil se zpět.

Návěs zablokoval oba jízdní pruhy, dálnice byla zcela uzavřena. Za nehodou se okamžitě začala tvořit dlouhá kolona.

"Provoz na D1 ve směru na Brno se podařilo obnovit jedním jízdním pruhem. Všem řidičům děkujeme za trpělivost a ohleduplnost při čekání v koloně," zveřejnili policisté před 11. hodinou.

Související obsah

Nehoda způsobila problémy také v opačném směru, byla totiž posunuta provizorní svodidla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz