Domácí

Bez žrádla, vody i stínu. Veterináři odebrali ženě stádo zbídačených koní

Bez žrádla, vody i stínu. Veterináři odebrali ženě stádo zbídačených koní
Zdroj: Státní veterinární správa ČR

Pokuta až půl milionu korun hrozí chovatelce koní z Plzeňska, která se podle Státní veterinární správy (SVS) o své svěřence nestarala a nechávala je bez zřádla i vody. Zvířata už mají náhradní domov.

"SVS na základě opakovaných kontrol uskutečněných na podněty veřejnosti, obce i policie v průběhu léta u chovatelky koní v obci Tis u Blatna na Plzeňsku navrhla v pondělí odebrání šesti koní a jejich umístění do náhradní péče," přiblížil mluvčí veterinární správy Petr Majer.

Ještě ten samý den odpoledne zvířata putovala k náhradnímu chovateli, u něhož se mají mít lépe. Kontroly provedené o letních prázdninách přitom podle SVS ukázaly řadu vážných problémů.

"Chovatelka nechávala své koně v průběhu léta na zcela vypasené pastvině bez přístřešku či jiného vhodného úkrytu, bez péče, krmení a zejména napájení. Péči o strádající zvířata tak částečně suplovali lidé z okolí," popsal Majer.

Související obsah

Dodal, že místo toho, aby žena problémy řešila, tak k pěti strádajícím zvířatům v srpnu přibylo šesté. Veterináři se rozhodli koně odebrat i proto, že chovatelka prý neměla žádnou snahu tristní stav zlepšit.

"To se negativně projevovalo na zdravotním stavu chovaných zvířat a ohrožovalo jejich životy," vysvětlil Majer. Chovatelce teď ve správním řízení hrozí pokuta až půl milionu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz