Zahraničí

Protesty v USA mají první dvě oběti! Střílet měl muž strážící benzínku

Protesty ve Wisconsinu, které vypukly poté, co policisté v neděli postřelili neozbrojeného černocha Jacoba Blakea, mají první dvě oběti. Na svědomí je má podle všeho muž, který před rozzuřeným davem chránil benzínku.

Incident se odehrál ve městě Kenosha krátce před úterní půlnocí, během třetí noci násilných protestů. Podle CNN policisté hlášení o několika postřelených dostali ve 23:45 místního času.

Dva lidé utrpěným zraněním podlehli, třetí skončil v nemocnici. Podle prohlášení, které policie ve středu vydala, je stav zraněného "vážný, ale jeho život neohrožuje."

Okresní šerif David Beth uvedl, že vyšetřovatelé pracují s verzí, že střelbě předcházel konflikt mezi demonstranty a skupinou ozbrojených mužů, kteří hlídali místní obchody.

Související obsah

Podle britských The Times má mrtvé na svědomí muž, který v Kenoshe strážil čerpací stanici. Toho podle videa, které portál zveřejnil, pronásledovala skupina demonstrantů. Ozbrojenec začal pálit až ve chvíli, kdy při úprku spadl na zem.

Násilné protesty ve městě začaly v neděli. Předcházel jim incident, kdy policisté několikrát střelili do zad neozbrojeného černocha Jacoba Blakea. Všemu navíc přihlížely mužovy malé děti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz