Domácí

Tragédie na jihu Čech! Cyklista nezvládl prudké klesání, na hlavě neměl přilbu

Tragédie na jihu Čech! Cyklista nezvládl prudké klesání, na hlavě neměl přilbu
Zdroj: TN.cz

Tragicky skončila v úterý cesta na elektrokole pro cyklistu na Jindřichohradecku. Muž pravděpodobně nezvládl řízení a z kola v prudkém klesání spadl. Záchranáři ho transportovali do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Policisté zjistili, že na sobě muž neměl ochrannou přilbu.

Nehoda se stala ve středu kolem 9:40. Cyklista jel od Nové Bystřice směrem na obec Klášter, v pravotočivém oblouku v prudkém klesání se podle policie pravděpodobně plně nevěnoval řízení kola a nepřizpůsobil jízdu technickým vlastnostem stroje.

"Při jízdě nezvládl řízení elektrokola, pravým pedálem zachytil o povrch vozovky, kdy následkem toho spadl z elektrokola na vozovku. Ke střetu elektrokola s jiným vozidlem nebo jiným účastníkem silničního provozu nedošlo," popsala mluvčí policie Hana Millerová.

Pro zraněného letěl vrtulník záchranářů, který ho transportoval do nemocnice v Českých Budějovicích. Tam svým zraněním cyklista podlehl.

Související obsah

"Na místo se ihned dostavila hlídka policistů z obvodního oddělení Nová Bystřice, jenž místo dopravní nehody zajistila, provedla prvotní šetření a rovněž řídila provoz. Případ převzali jindřichohradečtí dopravní policisté, kteří na místě zjistili, že cyklista neměl za jízdy na hlavě nasazenou ochrannou přilbu," doplnila Millerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz