Zahraničí

Po úderu hurikánu Laura začala hořet továrna na chemikálie! Do vzduchu uniká chlor

Hurikán Laura tvrdě udeřil na Spojené státy, ve čtvrtek ráno plnou silou zasáhl město Cameron a postupoval dále do vnitrozemí. Jen na jihu Texasu je kolem 70 tisíc lidí bez proudu. Bouře také poškodila továrnu na chemikálie v Luisianě, ze které do vzduchu unikají nebezpečný chlor. Strašlivá bouře brala také životy.

Jako hurikán čtvrté kategorie dorazila Laura k pobřeží Spojených států. Meteorologové Národního úřadu pro oceán a atmosféru varovali, že se mohou objevovat bouře, které nejde přežít.

Podle portálu CNN nejméně šest lidí přišlo během řádení bouře o život. Obětem je mezi 14 a 68 lety.

Nejsilněji udeřil hurikán u města Cameron v Luisianě, Laura s sebou přinesla velké množství srážek a také extrémně silný vítr, který v té době dosahoval rychlosti až 240 kilometrů v hodině, nárazy byly ještě silnější.

Laura následně začala slábnout, i tak ale pustošila vše, co jí přišlo do cesty. Na jihozápadě Luisiany vypukl po bouři požár v továrně na chemikálie. Z komplexu stoupá hustý dým, který obsahuje například chlor.

Související obsah

Podle luisianské státní policie se jedná o společnost BioLab ve městě Westlake, lidem v okruhu jedné míle doporučili, aby nevycházeli, zavřeli všechna okna i dveře a vypnuli klimatizaci.

Laura nad pevninou postupně slábla, v současné chvíli se jedná o tropickou bouři, ve které dosahuje vítr rychlosti kolem 70 mil v hodině (kolem 112 kilometrů v hodině). Přibližně 70 tisíc lidí na jihovýchodě Texasu je bez proudu.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz