Domácí

ČHMÚ rozšířil výstrahu, silné bouřky zasáhly větší část republiky! MAPA

ČHMÚ rozšířil výstrahu, silné bouřky zasáhly větší část republiky! MAPA
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Do Česka se přihnaly silné bouřky, meteorologové před nimi proto vydali výstrahy. První vlna bouří udeřila již v pátek v podvečer a potrápí naše území až do noci. V sobotu večer pak meteorologové očekávají druhou vlnu, která s sebou přinese ještě silnější bouřky. Už v pátek ale bouřky zaměstnaly hasiče.

"V pátek později odpoledne a večer se začnou místy vyskytovat bouřky, ojediněle mohou být silné, doprovázet je mohou přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů, krupobití a vítr s nárazy kolem 20 metrů za sekundu," upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dopoledne.

K večeru pak výstrahu rozšířil na větší část území. Varování před silnými bouřkami tak aktuálně platí pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj a Vysočinu od pátečních 18:00 hodin do půlnoci.

Výstraha před silnými bouřkami

Zdroj: ČHMÚ

Počasí zaměstnalo i hasiče. Ti středočeští do páteční 21. hodiny evidovali 66 událostí spojených s počasím. Nejzávažnější je rozsáhlý požár obří stodoly v Lázních Toušeň, kde blesk zapálil uskladněné seno.

Další bouřky by se pak měly podle meteorologů objevit i v sobotu večer. Situace by měla být ještě závažnější než v pátek, ČHMÚ proto vydal výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí.

Související obsah

Výstraha před velmi silnými bouřkami platí od sobotních 18:00 hodin do půlnoci a vyhlášená pro části Jihomoravského kraje (Blansko, Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Vyškov, Znojmo, Židlochovice), Olomoucký kraj, Zlínský kraj a Moravskoslezský kraj.

"Ojedině budou bouřky velmi silné a doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru kolem 25 m/s. Bouřky mohou během noci na neděli přecházet do trvalého deště," informoval ČHMÚ.

Výstraha před velmi silnými bouřkami

Zdroj: ČHMÚ

Podívejte se na předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz