Krimi

Odvážný senior (90) se nezalekl, přepral podezřelého z loupeže! VIDEO

Opravdu nečekaného hrdinu má páteční incident z autobusové zástavky v pražských Modřanech. Podle policie se tu pětatřicetiletý muž pokusil uloupit batoh ženě, která tu čekala na lavičce. Na pomoc jí přispěchal senior (90), který výrazně mladšího agresora přemohl a zadržel.

"V pátek odpoledne přišel na autobusové zastávce Labe v Modřanech muž k ženě, která čekala na autobus. Tuto ženu si nejprve začal natáčet na mobilní telefon a pak se jí pokusil sebrat batoh, o který se s ní začal přetahovat," popsal začátek události pražský policejní mluvčí Jan Daněk.

Ženu ovšem začal bránit zmíněný devadesátiletý důchodce. "Po chvilce přetahování senior útočníka přemohl, dostal na zem a zalehl ho. Pak přiběhli na místo další lidé, kteří se zadržením lupiče pomohli do příjezdu policejní hlídky," přiblížil Daněk.

Celý incident je natočený na kamerách, i přesto se vyšetřování nečekaně zkomplikovalo. Žena, na kterou podezřelý útočil, se totiž po chvíli zvedla a odešla pryč.

Související obsah

"Kriminalisté by s ní potřebovali mluvit a žádají, aby se sama ozvala na linku 158, nebo ať se ozve kdokoliv, kdo ji poznává," vyzývá policejní mluvčí.

Pětatřicetiletý cizinec skončil v policejní cele. V případě obvinění a odsouzení mu v krajním případě hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz