Zahraničí

V Berlíně demonstruje na 30 tisíc lidí proti opatřením kvůli koronaviru

Situace v Berlíně se vyostřuje. Přestože demonstraci odpůrců epidemiologických opatření rozehnala v sobotu odpoledne policie, i přes jejich výzvy zůstala řada demonstrantů stále na místě. Na důstojníky dokonce zaútočili láhvemi a kameny.

Podle policie se na demonstraci v centru Berlína sešlo okolo třiceti tisíc lidí, organizátor předpokládal okolo 22 tisíc, píše německý Bild.

Účastníci však nedodržovali dostatečné rozestupy a většina z nich neměla ani povinné roušky. Právě proto zasáhli policisté a demonstraci se snažili rozehnat.

 

Související obsah


I přesto se však poté okolo 2000 lidí shromáždilo před ruským velvyslanectvím. Rozbouřený dav dokonce házel na policisty láhve a kameny. "Důstojníci proto použili pepřový sprej a zatkli dva demonstranty,“ uvádí Bild.


Dav se poté vydal k Reichstagu (budova Říšského sněmu v Berlíně), kde demonstranti převrátili bariéry a policisté je museli odvádět z trávníků u budovy.


Dav se původně shromáždil v sobotu ráno u Braniborské brány. Podle portálu Deutsche Welle kritizovali policisté účastníky za ignorování pokynů k dodržování distančních opatření. Na twitteru dokonce informovali, že pokud lidé nebudou dodržovat rozestupy, pochod nebude vůbec zahájen.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz