Chemnitz

Ulice Chemnitzu opět zaplnily davy, napětí mírnil dokonce premiér!

Ulice Chemnitzu (Saské Kamenice), který leží jen pár desítek kilometrů od českých hranic, opět zaplnily stovky stoupenců pravicového hnutí Pro Chemnitz. Protiimigrační demonstrace se obešla bez násilností. Situaci ve městě přijel uklidnit i saský premiér.

Pískot, skandování. Tisíc příznivců krajní pravice zaplnilo ulice Saské Kamenice. Policie měla pohotovost. Obávala se, aby se demonstrace opět nezvrhly ve vlnu násilností namířenou proti přistěhovalcům.

"Merkelová sem zve každého. Pokud se to nezastaví a budou dál přicházet lidé z Afriky, my budeme trpět," nechal se slyšet jeden z demonstrantů Steffen Rake.

Podvečerní demonstrace se ale obešla bez krvavých střetů. Ty v pondělí vyvolala smrt mladého Němce, za jehož vraždu jsou ve vazbě dva muži - jeden Iráčan a Syřan. Právě prošetření vraždy obyvatelům města slíbil saský premiér Michael Kretschmer, který přijel uklidnit vyhrocenou atmosféru.

Související obsah

"Občanská společnost čelí velké výzvě. Nálada, kterou jsme zažili v neděli a v pondělí, vedla k tomu, že někteří lidé nad sebou ztratili kontrolu. Takové situaci musíme čelit s velkou silou," uvedl Kretschmer.

Kretschmer se s asi 500 občany města setkal jen pár desítek metrů od místa, kde demonstrovali stoupenci pravice.

pez, Kateřina Kučerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz