Socialní síť

Teenageři si na sociální síti hrají na židovské vězně. Lidé jsou pobouření

Jako o výsměchu obětem holokaustu mluví kritici o videích, která na sociální síti uveřejňovali náctiletí z celého světa. Oblečení do vězeňské uniformy si hrají na vězně koncentračního tábora v Osvětimi, nebo předstírají, že jsou v nebi. Kvůli vlně pohoršení, kterou to vyvolalo, už správci TikToku uživatelům zablokovali přístup k tématu.

Systematické hladovění, hromadné popravy v plynových komorách, zrůdné lékařské experimenty. To vše se během druhé světové války odehrávalo za zdmi německého koncentračního tábora v polské Osvětimi.


Rukou nacistů zemřelo za druhé světové války šest milionů Židů, milion jen v samotné Osvětimi. O to větším šokem pro pozůstalé musí být videa, která na sociální síť TikTok v rámci jedné z výzev vyvěšují teenageři.

Související obsah


S židovskou hvězdou na oblečení nebo namalovanými šrámy na obličeji si za doprovodu popových skladeb hrají na židovské vězně.


Na jednom z videí například dvě dívky napodobují umírání ve sprchách, kde nacisté hromadně zabíjeli židovské vězně smrtícím Cyklonem B.


Některé příspěvky ale urážlivým způsobem zlehčují utrpení vězňů. Videa vzbudila vlnu kritiky jak mezi uživateli sociálních sítí, tak i mezi historiky.


Tvůrci se brání tím, že videa měla připomínat památku židovských vězňů. Kritici ale upozorňují, že autorům jde o jediné - získat co nejvíce lajků, tedy kladných hodnocení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz