Domácí

Policisté donutili spolujezdkyni se připoutat. Zachránili jí tím život

Že policejní kontroly na silnicích mají smysl, snad nejlépe vystihuje případ z Českolipska. Hlídka si všimla, že jedna z cestujících v autě nemá zapnutý bezpečnostní pás. Posádku zastavila a ženu přiměla si pás zapnout. Tím jí policisté zachránili život, protože auto mělo jen několik desítek vteřin po kontrole vážnou nehodu.

Policisté 63letou řidičku zastavili v obci Stružnice na Českolipsku. "Jsem dalekohledem zjistil, že v jednom vozidle je spolujezdkyně nepřipoutaná. Paní se mi omlouvala, že ji to mrzí, že pouze zapomněla. Uložil jsem jí 200 korun," popsal zasahující policista Ondřej Ričičář.

Je to důležité, když máte ve vozidle airbag. V případě dopravní nehody by vám mohl hodně ublížit.

"Je to neuvěřitelné, ale přesně to se stalo o pouhé dva kilometry dál. Když posádka auta zastavila před jiným autem, zezadu do nich v plné rychlosti narazil další vůz," doplnil další policista Pavel Jarovoj.

"Stěžovala si na bolest hrudníku. Vozidlo, které bylo uprostřed, tak bylo silou toho nárazu vymrštěno do protisměru, kde se otočilo o 180 stupňů," sdělil zasahující hasič Lukáš Kabát.

Žena nyní leží na traumatologii v nemocnici v České Lípě. Na kameru hovořit nechce, ale vzkázala, že policejní hlídku jí do cesty seslal anděl a sama to považuje za zázrak.

Související obsah

"Veškeré testy a zkoušky vozidel dokazují, že připoutáni být máme. Že to k něčemu je," uvedl velitel hasičské stanice v České Lípě Filip Drchota.

Podle policejní mluvčí Ivany Balákové v České republice v loňském roce zemřelo při dopravních nehodách 90 lidí, kteří se nepřipoutali, dalších 184 lidí bez pásu se zranilo těžce. Podle údajů BESIPu třetina z loni usmrcených spolujezdců neměla zapnuté pásy.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz