Domácí

Na skútrech zničili Krkonoše, teď dostali maximální možné pokuty

Čtveřice motocyklistů, která se na začátku dubna proháněla na skútru a motorkách po Krkonoších, během své bezohledné jízdy poničila nejcennější místa. Teď musí zaplatit pokutu sto tisíc korun.

"Správa KRNAP uložila každému ze čtyř řidičů pokutu ve výši 100 tisíc korun. Jeden již zaplatil, ostatní se odvolali a řízení dosud není ukončeno,“ řekl Radek Drahný, mluvčí správy národního parku, týdeníku Euro.

Policie každopádně čtveřici stíhat nebude, jelikož se při svém jednání nedopustili porušení nouzového stavu, který v danou dobu v Česku platil. Polovinu peněz z pokut získá obec, na jejímž katastru se přestupek stal. Druhou polovinu dostane Státní fond životního prostředí.

Související obsah

Skupinka původem z Ostravy zaparkovala na Horních Mísečkách. Na sportovním skútru a třech motorkách, které byly uzpůsobené pro jízdu ve sněhu, projeli od Horních Míseček po hřebenech přes první zónu až do Obřího dolu.

Policisté nakonec všechny chytili na parkovišti u auta, přičemž jednoho z výtržníků dopadli již o několik hodin dříve, protože se mu porouchal stroj.

Související obsah

"Projeli prakticky celé Krkonoše a rozjezdili ty nejcennější lokality národního parku. Jezdili mimo cesty a ohrozili také i hnízdiště sokola stěhovavého a zimoviště tetřívka obecného,“ řekl TN.cz ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz