Domácí

Mynářova firma načerno čerpala vodu pro ski areál, dostala mastnou pokutu

Několikasettisícovou pokutu dostala společnost patřící hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi. Načerno odčerpávala vodu pro zasněžování sjezdovky.

"Jedná se o pokutu 100 tisíc korun za akumulaci povrchové vody a 200 tisíc korun za odběr povrchové vody pro zasněžování Ski areálu Osvětimany,“ uvedla mluvčí České inspekce životního prostředí Radka Nastoupilová pro portál irozhlas.cz, který o pokutě informoval.


Firma O.L.G.A. načerno čerpala vodu pro sjezdovku v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Nezajistila si totiž povolení. Mělo se jednat celkem o pět milionů litrů vody.

Související obsah


Podle irozhlasu se jedná o největší pokutu, kterou letos inspekce udělila. A není první, kterou Mynářovy firmy dostaly. V minulosti je úřady pokutovaly za nelegálně vybudovaný rybník, který se stal i terčem internetových vtipálků, dále kvůli nepovolenému vypouštění odpadních vod. Mynář musel také platit pokutu za zabijačku s neregistrovaným čuníkem, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Mynář za svou zabijačku zaplatí pokutu 1300 Kč, podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz