Domácí

Kramný není vrah, říká europoslanec: "Důkazy jsou falzifikáty."

Kramný není vrah, říká europoslanec: "Důkazy jsou falzifikáty."
Zdroj: Profimedia

Významného zastánce získal na svou stranu Petr Kramný, který je ve vězení za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je přesvědčen, že je Kramný nevinný. Po prostudování Kramného spisu byl prý doslova šokován.

Europoslanec uvedl, že si dříve myslel, že je Petr Kramný vrah. "Věřil jsem, že když byl odsouzen, musely být provedeny přesvědčivé důkazy, které prokazují jeho vinu "nade vši pochybnost". Když jsem však spis a všechny důkazy začal pečlivě studovat, byl jsem šokován. Většina důkazů je buď slabá, nebo jsou to falzifikáty," tvrdí Zdechovský, který o případu promluvil v rozhovoru pro týdeník Reflex.

Zdechovský tvrdí, že několik let pečlivě studoval spis, četl desítky kriminalistických knih, diskutoval kauzu s mnoha odborníky z České republiky, s egyptskými patology, velvyslanci, experty z Europolu či FBI. Na základě získaných informací je prý přesvědčen, že Petr Kramný není vrah.

To tvrdí i sám Kramný, který už dva roky usiluje o obnovu řízení. V jeho prospěch vystupuje také spolek Šalamoun. Návrh na obnovu řízení stojí na nových posudcích, které zpochybňují ty původní, podle nichž měl Kramný vraždit elektrickým proudem.

Související obsah

Případ plný pochybností

Monika (36) a Klára (8) zemřely 30. července 2013 v egyptské Hurghadě. Zdravotní potíže měl mít i Petr Kramný, který ale údajnou otravu přežil. Egypťané Kramného z ničeho neobvinili a po několika měsících mu povolili vrátit se do vlasti. Půl roku po návratu do Česka zatkli Kramného v Karviné policisté. Na základě zkoumání protokolů druhé pitvy Moniky a Klárky, kterou provedli čeští patologové v Ostravě, přišli znalci se závěrem, že obě ženy zabil elektrický proud.

Petr Kramný byl odsouzen k 28 letům na základě nepřímých důkazů. Ty podle českých soudů tvořily ucelený řetězec. Případ přitom vyšetřovali i v Egyptě. Tam místní patolog nikdy nepopsal žádný nález, který by svědčil o úrazu elektrickým proudem, ba naopak závěry českých patologů přímo odmítl.

mb, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz