Naše Česko

Zrušení vstupného v galeriích a muzeích přilákalo více návštěvníků

Karlovarský kraj za srpen hlásí rekordní návštěvnost muzeí a galerií. Oproti loňsku stoupla více než dvojnásobně. Nárůst ovlivnilo hlavně zrušení vstupného do kulturních institucí. Vstupné zdarma na vybrané památky teď zavedl i Moravskoslezský kraj.

Karlovarský kraj rozhodl o vstupu zdarma na konci května. Cílem bylo podpořit cestovní ruch v době koronavirové pandemie. A zdá se, že se plán podařil. Během srpna hlásí kraj rekordní návštěvnost v galeriích a muzeích.

Zatímco během loňského srpna instituce navštívilo 17 tisíc lidí, letos to bylo více než 37 tisíc návštěvníků. Dá se předpokládat, že vyšší čísla zaznamenají v Karlovarském kraji také na podzim. Vstupné zdarma totiž platí až do konce října.

Související obsah

Stejně chce nyní podpořit cestovní ruch také Moravskoslezský kraj, ten zrušil vstupné nejen na památky od začátku září do konce října. Lidé tak mají jedinečnou možnost prohlédnout si bez vstupného téměř šedesátku míst.

Kromě hradů a zámku také například rozhledny nebo ostravskou zoologickou zahradu. Kraj do tohoto projektu investuje 60 milionů korun. Jihočeský kraj zas nabízí až 70procentní slevy na vstupy. Vouchery od začátku června využilo přes tři tisíce lidí.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz