Naše Česko

Zrušení vstupného v galeriích a muzeích přilákalo více návštěvníků

Karlovarský kraj za srpen hlásí rekordní návštěvnost muzeí a galerií. Oproti loňsku stoupla více než dvojnásobně. Nárůst ovlivnilo hlavně zrušení vstupného do kulturních institucí. Vstupné zdarma na vybrané památky teď zavedl i Moravskoslezský kraj.

Karlovarský kraj rozhodl o vstupu zdarma na konci května. Cílem bylo podpořit cestovní ruch v době koronavirové pandemie. A zdá se, že se plán podařil. Během srpna hlásí kraj rekordní návštěvnost v galeriích a muzeích.

Zatímco během loňského srpna instituce navštívilo 17 tisíc lidí, letos to bylo více než 37 tisíc návštěvníků. Dá se předpokládat, že vyšší čísla zaznamenají v Karlovarském kraji také na podzim. Vstupné zdarma totiž platí až do konce října.

Související obsah

Stejně chce nyní podpořit cestovní ruch také Moravskoslezský kraj, ten zrušil vstupné nejen na památky od začátku září do konce října. Lidé tak mají jedinečnou možnost prohlédnout si bez vstupného téměř šedesátku míst.

Kromě hradů a zámku také například rozhledny nebo ostravskou zoologickou zahradu. Kraj do tohoto projektu investuje 60 milionů korun. Jihočeský kraj zas nabízí až 70procentní slevy na vstupy. Vouchery od začátku června využilo přes tři tisíce lidí.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz