Slovensko

Svobodu si neužila. Na Zsuzsovou čekali před věznicí zakuklenci

Alenu Zsuzsovou soud v Pezinku ve čtvrtek zprostil viny v případu vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka. Zároveň nařídil, aby byla propuštěna na svobodu. Té si ale užila jen několik vteřin. Před věznicí v Leopoldově už na ni čekali policisté.

Zsuzsová při vyhlášení rozsudku nebyla. Policisté si pro ni přijeli před věznici a ihned po propuštění ji znovu zadrželi. Naložili ji do přistavené dodávky a odjeli do Nitry, kde sídlí jedna z poboček Národní kriminální agentury.

Alena Zsuzsová je obžalovaná i v případě vraždy bývalého primátora Hurbanova Laszlóa Basternáka. Ten byl zavražděný před deseti lety. Prokurátor bude v tomto případě pro Zsuzsovou opět požadovat umístění do vazby. Kočner ve vězení zůstává i nadále. Odpykává si trest za jinou kauzu.

Článek o čtvrtečním vynesení rozsudku v případu vraždy novináře Kuciaka si přečtěte zde.

Slovenský soud ve čtvrtek 3. září uznal jednoho z obžalovaných vinným v případě vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Podle soudu je Tomáš Szabó vinný z účasti na vraždě Kuciaka a Kušnírové. Odsedí si 25 let ve vězení s nejvyšší ostrahou.

Související obsah

Soud osvobodil také Alenu Zsuzsovou, která měla podle prokuratury převzít objednávku na vraždu.

Senát zároveň osvobodil podnikatele Mariana Kočnera, který byl obžalovaný z toho, že si vraždu novináře měl objednat. Uznal ho pouze vinným z nedovoleného ozbrojování, vyvázl s pokutou 5 tisíc eur.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz